Nowa grupa Shimano Cues - dla początkujących rowerzystów
Nowa grupa Shimano Cues - dla początkujących rowerzystów

Nowa grupa Shimano Cues - dla początkujących
i średniozaawansowanych rowerzystów

Shimano to firma znana z przenoszenia zaawansowanych technologii do niższych grup osprzętu. Zyskiwały one cechy konstrukcyjne i rozwiązania technologiczne stosowane w wyższych grupach. Shimano konsekwentnie stosowało tę zasadę, aż do pojawienia się całkowicie nowej grupy, jaką jest Shimano CUES (Creating Unique ExperienceS), która jest odpowiedzią na potrzeby początkujących i rekreacyjnych rowerzystów.  

Dlaczego powstało Shimano Cues? 

Seria Cues zastąpi podstawowe grupy osprzętu Shimano takie jak Alivio, Acera czy Altus, a z czasem również 9, 10, 11-rzędowe napędy Deore. Choć większość zaawansowanych rowerzystów dobrze wie, jak umiejscowić te grupy w hierarchii, to nie zawsze jest to zrozumiałe dla początkującego rowerzysty. Różnice między poszczególnymi grupami opierają się na niuansach i wadze osprzętu, nie zawsze zrozumiałych dla osób, które kupują swój pierwszy rower. Shimano zastąpiło te grupy jedną i wprowadziło na rynek Shimano CUES. Nowe komponenty znajdziemy w już w rowerach górskich, trekkingowych, crossowych, a także miejskich i elektrykach.

Co rowerzyści zyskają po zmianach? 

Nowa grupa wprowadza porządek i standaryzację części. Upraszcza systemy napędowe i sprawia, że wybór będzie łatwiejszy dla klientów, a kompatybilność i dostępność części w serwisach rowerowych dużo większa. Shimano Cues eliminuje problemy ze zgodnością elementów. Będą one współpracować ze sobą, nawet jeśli posiadają inną rzędowość. Przykładowo, można wykorzystać 9-rzędową manetkę i 11-rzędową przerzutkę z dowolną korbą CUES. 

Osprzęt, który wytrzyma próbę czasu 

Grupa Shimano Cues została zaprojektowana tak, aby zapewnić długą i bezproblemową eksploatację. Jest wytrzymała, prosta w obsłudze i łatwa w utrzymaniu - czyli dopasowana do potrzeb zwykłego użytkownika, który nie zawsze wie jak odpowiednio zmieniać biegi, a także jak dbać o swój rower. 

Technologia Linkglide w Shimano CUES

Grupa CUES jest wyposażona w technologię Linglide, która sprawia, że zęby, podstawa i ścięcia zębatki są 3-krotnie trwalsze niż podobne komponenty dostępne na rynku. W praktyce ogranicza to mniejsze zużycie napędu, bardziej płynną i precyzyjną zmianę przełożeń. Sama technologia została zaprojektowana specjalnie do e-bike’ów, gdzie przeciążenia są dużo większe niż w tradycyjnych rowerach. 

Zestawienie serii Shimano Cues - który wariant wybrać?

  • Shimano Cues U8000 – 11-rzędowe - 2x11 i 1x11

Można nazwać go najwyższym wariantem, który przeznaczony jest do rowerów trekkingowych, miejskich, crossowych. Wykorzystuje technologię I-SPEC II, czyli konstrukcję z wąską obejmą dźwigni hamulca, która zapewnia więcej miejsca na kierownicy. Tylna przerzutka wyposażona jest w sprzęgło, które zapobiega obijaniu się łańcucha o ramę - rowerzyści docenią to podczas jazdy poza utwardzonymi drogami. 

  • Shimano Cues U6000 – 10 i 11-rzędowe - 2x11, 1x11, 2x10 i 1x10 

Średnia półka dedykowana do rekreacyjnych rowerów MTB, crossowych i trekkingowych. Dobrze sprawdzi się na mniej wymagających górskich szlakach, a także podczas jazdy po szutrach i codziennego użytkowania w mieście. 

  • Shimano Cues U4000 i U3000 – 9-rzędowe - 2x9 i 1x9 

Podstawowa seria do wszystkich zastosowań, idealna do codziennego, rekreacyjnego użytkowania. Jest alternatywą dla serii Tourney. Oferuje trwalszą i bardziej nowoczesną konstrukcję, która przypomina topowe wersje osprzętu Shimano.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium